Týden pro UNICEF 2019

Týden pro UNICEF 2019

14. 5. 2019
Letos jsme zahájili pravidelnou akci v obchodech společensky odpovědné módy Genesis s názvem TÝDEN PRO UNICEF na prodejnách, kde tato akce v minulých letech ještě neproběhla.

Chtěli bychom, aby se o možnosti podpory UNICEF dozvěděli naši zákazníci i v dalších regionech. V termínu od 20. 5. do 24. 5. ve výlohách v Boskovicích,v Jihlavě, v Lanškrouně, v Bystřici pod Hostýnem a v Uherském Hradišti mohou zákazníci vidět informace o UNICEF a nákupem znovu využitého textilu, oděvů, hraček, knížek i bot podpořit  programy pomoci.

 

25 % z každého prodaného kusu ve výše uvedených prodejnách půjde během Týdne pro UNICEF na podporu programů UNICEF.

Letošním tématem je mimo jiné i pitná voda, které je v některých částech světa nedostatek. UNICEF ČR šíří osvětu o možnostech řešení a pomoci. Například 100 Kč, které darujeme, zajistí až 950 tablet na čištění vody.

 

Věděli jste, že…

35 % nemocnic a zdravotnických zařízení v 54 zemích nemá zdroj tekoucí vody ani mýdlo na mytí rukou?

19 % nemocnic pak nemá ani základní toalety? Přitom pouhé mytí rukou mýdlem nebo v krizových situacích také popelem může snížit počet dětských úmrtí na průjmová onemocnění až o polovinu.

Díky znovuvyužití textilu na prodejnách společensky odpovědné módy Genesis získáváme finanční prostředky, které aspoň „kapku“ pomáhají a mohou přispět ke zlepšení života dětí, které neměly tolik štěstí.

 

Boskovice

Sokolská 1235/38

 

Lanškroun

nám. J. M. Marků 7

 

Jihlava

Masarykovo Nám. 1320

 

Bystřice pod Hostýnem

Masarykovo nám. 65

 

Uherské Hradiště

Zelný Trh 43

 

 

www.unicef.cz